Přehledy pracovníků

Přehledy pracovníků čerpají z evidence z roku 2006, doplněné o údaje z paměti žijících pracovníků ČNP.

Evidence vedoucích pracovníků lodí obsahují pouze rok narození, u kapitánů dálné plavby též údaj o místě a roku absolvování příslušné školy (pokud jsou známy)

Evidence pracovníků ústředí je sestavena pouze na základě paměti části současných žijících pracovníků a je členěna na jednotlivé úseky. Řada pracovníků však prošla několika útvary ústředí, takže mohou být i duplicity, u žen část je vedena podle původních jmen za svobodna.

Počty všech pracovníků lodí a jejich jmenný seznam dle zastávané funkce se bohužel nepodařilo sestavit, protože část evidence MD byla zničena při povodni v roce 2002.

Budeme vděčni za doplnění chybějících, nejen jmen, ale i údajů o narození a absolvování školy.

Vedoucí pracovníci lodí

(uvedeni dle roku narození)

Kapitáni dálné plavby

 

 

příjmení

jméno

narozen

absolvent

 

 

 

 

rok

škola

rok

 

 

 

 

 

 

1

Milfait

Václav

1868

 

1887

2

Colloredo-Mansfeld

Jeroným

1870

 

1915

3

Wurdak

Vilém

1877

 

 

4

Hufař

Josef

1879

Pula

1895

5

Prochaska

Erich

1880

Rjeka

 

6

Woseček

Václav

1882

 

 

7

Hornyak

Evžen

1883

 

 

8

Topil

Heřman

1885

 

 

9

Schübert

Karel

1885

 

 

10

Holub

Josef

1885

Rjeka

 

11

Hiller

Karel

1886

 

1918

12

Hudeček

Zdeněk

1887

 

 

13

Molitor

Otto

1888

Rjeka

 

14

Frühwürth

Bedřich

1893

 

1914

15

Lukesle

Václav Jiří

1893

 

1912

16

Hakl

Jan

1895

Pula

1916

17

Durda

Jindřich

1896

 

 

18

Beba

Jan

1896

 

 

19

Čerkauer

František

1897

 

1914

20

Stožický

Bedřich

1901

Bakar

 

21

Dutka

 

 

Bakar,Neapol

 

22

Krbek

Rudolf

 

Bakar

 

23

Klos

Bohumil

1904

Bakar

1926

24

Horčic

Josef

1905

Dubrovník

1927

25

Frey

Jakub

1906

Bakar

1925

26

Makový

Ladislav

1907

Kotor

1938

27

Harna

Oleg

1907

Dubrovník

1940

28

Šlechta

Vladimír

1907

Bakar

 

29

Cibík

František

1912

Kotor

1938

30

Putna

Jaroslav

1925

Štětín

 

31

Kantner

Antonín

1929

Štětín

1950

32

Fojtů

Antonín

1930

Štětín

1950

33

Rusňák

Milan

1930

Štětín

1950

34

Šimek

Josef

1933

Varna

1961

35

Novotný

Radomír

1933

Varna

1956

36

Kadlečík

Petr

1934

Oděsa

1960

37

Bednařík

Vlastimil

1934

Gdynia

 

38

Búci

Tibor

1934

Štětín

 

39

Hobza

Tomáš

1934

Oděsa

1961

40

Hruška

František

1935

Gdynia

1961

41

Hošek

Jan

1935

Oděsa

1961

42

Čertézni

Štefan

1936

Klajpeda

1956

43

Materna

Jiří

1936

Oděsa

1960

44

Kudrna

Jiří

1937

Gdynia

 

45

Nevečeřal

Pavel

1937

Oděsa

1961

46

Smětal

Rudolf

1937

Varna

1959

47

Trnka

Pavel

1938

Varna

1959

48

Hamšík

Zdeněk

1938

Varna

 

49

Podlena

Vladimír

1939

Štětín

 

50

Boura

Václav

1939

Oděsa

1965

51

Mrlík

Rostislav

1940

Oděsa

1965

52

Kareš

Vladimír

1940

Oděsa

 

53

Žebrák

Karel

1941

Gdynia

1965

54

Kropáček

Jaroslav

1941

Oděsa

1965

55

Beran

František

1941

Gdynia

 

56

Plachý

Ivan

1941

Oděsa

1964

57

Beneš

Jiří

1942

Oděsa

1964

58

Stránský

Miroslav

1942

Oděsa

1969

59

Slavík

Zdeněk

1942

Oděsa

1964

60

Skoumal

Vladimír

1942

Oděsa

1965

61

Šipkovský

Stanislav

1942

Oděsa

 

62

Mička

Pavel

1942

Oděsa

1965

63

Pavlíček

Kamil

1942

Oděsa

1965

64

Konár

Jiří

1943

Oděsa

1964

65

Adamec

Josef

1943

Oděsa

1964

66

Zeman

Karel

1943

Oděsa

1970

67

Bek

Jan

1943

Oděsa

1964

68

Štěpánek

Miroslav

1943

Oděsa

1965

69

Dočekal

Vladimír

1943

Oděsa

1964

70

Štambera

Karel

1944

Oděsa

 

71

Krsička

Miroslav

1944

Oděsa

1967

72

Berka

Dalibor

1944

Oděsa

1965

73

Kotouček

Jindřich

1944

Oděsa

1965

74

Ostrovský

Dušan

1944

Oděsa

 

75

Topič

Jiljí

1944

Oděsa

 

76

Melš

Ivan

1944

Oděsa

1965

77

Dorošenko

Vladimír

1944

Oděsa

1965

78

Sandanus

Peter

1944

Oděsa

1969

79

Kocian

Pavel

1944

Oděsa

 

80

Kouřil

Petr

1944

Oděsa

1965

81

Kaláb

Ivan

1944

Oděsa

1969

82

Melzer

Roman

1945

Oděsa

1969

83

Klápště

Vladimír

1945

Oděsa

1969

84

Kettner

Jindřich

1945

Oděsa

1969

85

Benko

Oldřich

1945

Oděsa

 

86

Wiedermann

Jozef

1946

Oděsa

1970

87

Černoch

Jan

1946

Oděsa

1970

88

Vrátníček

Jiří

1946

Oděsa

1970

89

Verner

Jiří

1947

Oděsa

1971

90

Havlík

Štefan

1947

Gdynia

 

91

Kvasnička

Stanislav

1948

Gdynia

 

92

Kadlec

Jan

1949

Gdynia

 

93

Holčík

Fedor

1949

Gdynia

 

94

Prchal

Rudolf

1949

Gdynia

 

95

Kroupa

Ivan

1949

Gdynia

 

96

Keřka

Jaroslav

1949

Oděsa

1976

97

Haviernik

Miroslav

1949

 

 

98

Králik

Rudolf

1950

Gdynia

 

99

Pavlík

František

1950

Gdynia

 

100

Fiffík

Stanislav

1951

Gdynia

 

101

Vik

Miroslav

1951

Gdynia

 

102

Rečka

Ladislav

1951

Gdynia

 

103

Nagy

Jozef

1951

Gdynia

 

104

Hanusz

Zoltán

1951

Gdynia

 

105

Rez

Jan

1951

Oděsa

1976

106

Košš

Bohuslav

1952

Gdynia

 

107

Lipka

Juraj

1952

Gdynia

 

108

Vodička

Jindřich

1952

Oděsa

 

109

Lovritš

Jozef

1952

Gdynia

 

110

Jurčík

Jiří

1953

Oděsa

1977

111

Horecký

Juraj

1953

Gdynia

 

112

Źák

Jaroslav

1953

Rijeka

 

113

Matura

Ladislav

1954

Oděsa

1980

114

Holák

Stanislav

1954

Gdynia

 

115

Pacák

Ctirad

1955

Oděsa

1980

116

Hubáček

Jan

1955

Oděsa

1981

117

Říha

Vladimír

1956

Kaliningrad

 

118

Drozd

Jan

1956

Oděsa

1981

119

Molnár

Štefan

1956

Gdynia

 

120

Miklas

Alexandr

1957

Kaliningrad

 

121

Lokaj

Karel

1957

Gdynia

 

122

Višňovský

Martin

1957

Gdynia

 

123

Skřížala

Václav

1958

Gdynia

 

124

Štefan

Václav

1959

Oděsa

 

125

Záveský

Jan

1959

Gdynia

 

126

Horváth

Peter

1959

Oděsa

 

127

Jungwirth

František

1959

Oděsa

1985

128

Stríž

Jaroslav

1959

Gdynia

 

129

Zalaba

Ivan

1960

Oděsa

1985

130

Čepelka

Petr

1960

Oděsa

1985

131

Klajmon

Petr

1960

Gdynia

1986

132

Konečný

 Ján

1960

 

 

133

Dubský

Tomáš

1961

Gdynia

 

134

Hečko

Vladislav

1962

Kaliningrad

 

135

Markovský

Pavel

1962

Oděsa

1986

136

Brezina

Tibor

1962

 

 

137

Chvalovský

Jan

1963

 

 

138

Šlechta

Miroslav

1963

 

 

139

Kincl

Jiří

1963

 

 

140

Plamitzer

Luboš

1965

Štětín

 

141

Svoboda

Aleš

1966

Štětín

 

142

Kolman

Vít

1969

 

 

143

Bulejko

Karel

1972

Štětín

 

 

 

 

 

 

 

Celkem

143

 

 

 

 

 

1. strojní důstojníci

 

 

příjmení

jméno

narozen

 

 

 

rok

 

 

 

 

1

Hruška

Karel

1907

2

Posner

Josef

1908

3

Nováček

Adolf

1921

4

Blažek

Miloš

1923

5

Hlavatý

František

1925

6

Ullrich

Eduard

1925

7

Černík

Oldřich

1926

8

Gacík

Ján

1926

9

Radovnický

Miroslav

1926

10

Huraj

Daniel

1926

11

Lesný

František

1926

12

Vorel

Miloslav

1927

13

Kožíšek

Vladimír

1927

14

Hlucháň

Ladislav

1927

15

Dub

Josef

1928

16

Spurný

Miroslav

1928

17

Kalivoda

František

1928

18

Wiedermann

Viktor

1928

19

Dub

Rudolf

1928

20

Kotouš

Jaroslav

1929

21

Novák

Oldřich

1930

22

Holý

Bohuslav

1931

23

Koloman

Vojtko

1931

24

Zeis

Zdeněk

1933

25

Svoboda

Antonín

1935

26

Vítek

Miroslav

1935

27

Pavlík

Oldřich

1936

28

Padevět

Jiří

1937

29

Hrádek

Pavel

1938

30

Foltín

Ján

1938

31

Opletal

Pavel

1938

32

Válek

Vladimír

1938

33

Švejda

Josef

1938

34

Kubát

Pavel

1938

35

Almáši

Ludovít

1938

36

Znamenáček

Jindřich

1938

37

Svoreň

Michal

1939

38

Dvořák

Pavel

1941

39

Honc

Oldřich

1941

40

Chovanec

Jaroslav

1941

41

Bednář

Bohumil

1941

42

Ivan

Ján

1942

43

Jakubčík

Václav

1942

44

Wirth

Jan

1942

45

Půhonný

Josef

1942

46

Rafaj

Anton

1942

47

Šimurda

Antonín

1943

48

Moravčík

Vojtěch

1943

49

Janeček

Václav

1944

50

Poláček

Peter

1944

51

Nový

Ivan

1944

52

Talacko

Alois

1944

53

Šneberk

Jan

1944

54

Valášek

Jaromír

1945

55

Fajnor

Ivan

1946

56

Komárek

Roman

1946

57

Malý

Pavel

1946

58

Jirout

Jaroslav

1946

59

Polanka

Jiří

1946

60

Kubka

Pavel

1946

61

Vítek

Tomáš

1946

62

Müller

Josef

1947

63

Landecký

Petr

1947

64

Kliešek

Igor

1947

65

Černý

Tomáš

1947

66

Holub

Vladimír

1948

67

Vazač

Petr

1948

68

Mazáč

Vladimír

1948

69

Janošek

Václav

1948

70

Tomis

Jiří

1948

71

Duffek

Jaroslav

1949

72

Langer

Peter

1949

73

Janíček

Vladimír

1949

74

Mikulenka

Miroslav

1949

75

Růžička

Karel

1949

76

Bláha

Milan

1949

77

Tobiáš

Josef

1950

78

Kaiser

Petr

1950

79

Fojtík

Jiří

1950

80

Rýlich

Vladimír

1950

81

Šabart

Oleg

1951

82

Chramosta

Zdeněk

1951

83

Janíček

Dušan

1951

84

Tesař

Jindřich

1951

85

Skuhrovec

Vladimír

1952

86

Janků

Miroslav

1952

87

Šaravin

Vladimír

1952

88

Kinzl

Vladimír

1953

89

Volánek

Vladimír

1953

90

Šimandl

Milan

1953

91

Černý

Václav

1953

92

Jílek

Václav

1954

93

Konečný

Stanislav

1954

94

Hrubý

Jan

1954

95

Kobza

František

1954

96

Dubský

Radomil

1956

97

Eckstein

Karel

1956

98

Hošek

Jiří

1957

99

Pavlovič

Sebastian

1958

100

Šoltés

Josef

1959

101

Ullrich

Martin

1960

102

Zahradníček

František

1963

103

Zügler

František

1969

 

 

 

 

Celkem 103

 

 

 

 

Pracovníci ústředí

(uvedeni abecedně)

ředitel a

organizační

dopr. prov.

tech. prov.

ekonomický

ekonomický

kádrový

náměstci

/štábní

OSNP

OSLP

devizové

THS

/personální

 

 

vč.OKPI

vč.zásob.

PAM

autoprovoz

vč.střídání

 

 

 

 

plánovací

telekomunikační

posádek

 

 

 

 

účtárny

počítače

 

 

 

 

 

 

 

 

Bastl

Baborák

Adamcová

Babulík

Adámek

Blšťák M.

Bišková

Beránek

Bláha

Biederman

Bačkovský

Bartáčková

Flejberk

Blochová

Böhnel

Bureš

David

Cejnarová

Bastl

Hůla

Čech P.

Kapr

Černocká

Dobrovolná

Frcek

Belka

Jícha

Čech Z.

Majer

Dimitrovová

Dudová

Frühauf

Beniaková

Jiříček

Černá

Merta

Doležalová

Falta

Gruntorádová

Blšťák I.

Kocourková

Dub

Navrátil

Halas

Foučková

Hamšík

Borovnjak

Korintus

Ferech

Podlena

Hándl

Gondor

Heller

Boudná

Kostkan

Gábová

Sokolík

Hanušová

Hajzner

Honc

Brichtová

Krejčí

Hanousková

Stránský

Hladík

Herink

Horčic

Brožek

Kühnlová

Hejtmánková

Trnka

Hladíková

Hladíková

Hořák

Čeganová

Macourek

Hrach

Tyll

Hoková

Jamný

Huraj

Čižinský

Matějková

Hříbal

Vlček

Houžvička

Jíra

Janíček

Dörnerová

Novák S.

Illek

Vokoun

Kirinovič

Kerhartová

Kadlečík

Drncová

Oubrecht

Jurák

 

Kühnlová

Kolaříková

Kalaš

Dvořáková

Pácha

Karasová

 

Kumperová

Kolářová

Kantner

Faltusová

Palas

Klímová

 

Mužík

Kořínek

Kočárková

Filípková

Paulíček

Kolář

 

Navrátil

Kouřil

Kopková

Fílová

Plocarová

Kolářová

 

Novák B.

Krbek

Korbel

Gráf

Průšová

Kumpová

 

Novák S.

Krofta

Kubová

Halouska

Půhonný

Kupříková

 

Osvaldová

Kříž

Lesný

Hamáčková

Roman

Lenská

 

Papírník

Kubát

Malásek

Havránková

Řehák

Magerová

 

Písaříková

Kudibalová

Matiášek

Hemr

Říhová

Mattanelli

 

Preisler

Lišková

Novotný

Heytmánková

Saivera

Menšík

 

Rajmond

Lundáková

Nymsa

Hovorka

Sokolovská

Miňovský

 

Říhová

Marhoul

Opletal

Hrach

Svatá

Molkup

 

Spitzlová

Mašková

Padevět

Jiránek

Synek

Mráz

 

Svoboda

Nechvílová

Pavlíček

Kleprlíková

Šabatová

Mrkvica

 

Šmídová

Neprašová

Piková

Kokešová

Šetena

Mužík

 

Tauscher

Nikodémová

Podlena

Kovalová

Škvor

Němcová

 

Uhlířová

Pařízek

Polanka

Kramoliš

Topinka

Nováková

 

Veselá

Pines

Ponikelský

Kučmaš

Vildtová

Patras

 

Zíka P.

Podobský

Pospíšil

Langšádlová

Vrtiška

Pázralová

 

 

Pospíšilová

Přesličková

Lundáková

Zika O.

Pešek

 

 

Rak

Ptáček

Martincová

Znojemská

Poláčková

 

 

Sedlmayerová

Rejl

Moškonová

 

Poláková

 

 

Semerádová

Rousek

Mrkvicová

 

Rašková

 

 

Setunská

Rusňák

Najmanová

 

Rozkošný

 

 

Špálová

Ruzha

Němec

 

Rožánková

 

 

Tolarová

Říha

Novák

 

Růžičková

 

 

Tomala

Sedlářová

Pavlovič

 

Řepík

 

 

Trnková

Skřivánek

Pecháčková

 

Řezníčková

 

 

Vajdl

Smolíková

Pěnkavová

 

Sedláček

 

 

Vesecký

Sova

Poláčková

 

Schovanec

 

 

Veselý

Straširipka

Procházková

 

Sklenářová

 

 

Vlček

Svobodová

Rodová

 

Skořepa

 

 

Winkler

Šafařík

Sabudková

 

Slabihoudková

 

 

Zemánek

Šatra

Sedlmayerová

 

Souček

 

 

 

Škrla

Stibůrková

 

Sychrovský

 

 

 

Švejda

Suchánková